776 883 404

Poradenství v oblasti výživy a pitného režimu

„Žádná nemoc nemá jen jednu příčinu. Je to vždy celý soubor příčin, z nichž by žádná sama o sobě problém nevyvolala, ale když se sejdou dohromady, tak může nemoc vypuknout. Soubor příčin je u každého člověka jiný - zahrnuje vrozenou dispozici, více či méně zatížený imunitní systém, stravu, životní styl, stres, toxické zátěže, viry, bakterie, plísně atd. Čím více příčin odstraníme, tím máme větší šanci, že se organismus vyrovná a nemoc odejde. Mezi příčiny, které může každý z nás ovlivnit, patří strava, pohyb a psychika.“

Citace z knihy Radost z jídla od MUDr. Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána

Ještě bych paní doktorku doplnila. Mezi příčiny nemocí, které můžeme ovlivnit, patří dýchání, spánek a hlavně i pitný režim, který je velmi důležitý.

 

Pitný režim

Organismus se skládá ze 70 % vody, kúra obou mozkových hemisfér obsahuje asi 85 % vody a krev více než 80 %. Jednou z nejdůležitějších funkcí vody v organismu je její účast na trávení potravy a zásobování buněk živinami.

Látková výměna, udržování tělesné teploty, vylučování nečistot a produktů rozkladu a mnoho dalšího - to vše zabezpečuje voda.

Ztráta tekutin v organismu je často nebezpečnější než nedostatek potravy. Člověk může přežít bez vody jen několik dnů, zato bez jídla mnohem déle.

Víte, že by hlavní složkou pitného režimu měla být co nejkvalitnější voda? Víte, že káva, čaje, pivo, limonády a minerální vody se do pitného režimu nepočítají? Víte, že jsme v současné době právě proto dehydratovaní?

Kvůli tomu přicházejí mnohé nemoci, předčasné vrásky, stáří a smrt. Kdybychom dokázali udržet ve svých buňkách a kolem nich správně vyvážený obsah a složení vody, mohli bychom značně zvýšit délku i kvalitu svého života ve fyzickém těle.

Poradím Vám, jak správně pít, jak lze upravovat kohoutkovou či studniční vodu. (Přes 20 let sleduji technologie a filtry na úpravu vody, sama technologie používám).

POŘÁDÁM I PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ S OCHUTNÁVKOU VODY ZE ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ, KDE SE DOZVÍTE VEŠKERÉ PODROBNOSTI OHLEDNĚ KVALITY VODY NA PLANETĚ, VÝZNAMU VODY V TĚLE, DÁLE JAK VODOU OČISTIT, VYŽIVIT A SPRÁVNĚ HYDRATOVAT TĚLO, JAK LZE POMOCÍ VODY ZKVALITNIT I POTRAVINY A MNOHO DALŠÍHO.

Pokud Vás to oslovilo, napište nebo zavolejte, najdeme spolu volný termín Kontakt

 

Stravování

Stravovací návyky dnešních lidí jsou ovlivněny masivní reklamou. Lidská strava se převážně skládá z pečiva (z vymílané pšeničné mouky), a dále se objevují ve velkém množství průmyslově zpracované potraviny, káva a alkohol. Potrava obsahuje velké množství cukrů, soli a toxinů.

Nabízím poradenství i v oblasti stravy, můžeme zjistit i obsah tuků, vody a svalové hmoty v těle. Dále pak můžeme hovořit o stravování:

  • co potravou přijímáme
  • jaké jsou mýty ve stravování
  • jak mám stravou zlepšit svůj zdravotní stav
  • co udělat, abych se zbavil(a) přebytečných kil
  • u žen - co udělat, abych zlepšila příznaky celulitidy atd.
  • jak souvisí postava s vnitřními zraněními (Jak je postava ovlivněna psychikou a proč mi nejde zhubnout?) a mnoho dalšího