776 883 404

Zjišťování příčin nemocí a zdravotních problémů

Nemoci nevznikají jen na tělesné rovině např. zvedal jsem těžkou věc, a proto jsem si způsobil "housera - hexenšus" nebo jsem starší a opotřebovaný, proto mám vysoký krevní tlak nebo bolavá kolena apod.

Ač se nám to nezdá, nemoci vznikají vždy na základě psychického rozpoložení. Na nemoci si  totiž zakládáme nepozorovaně. Je to otázka měsíců, roků, někdy i desítek let. Ovlivňují nás negativní emoce (strach, lítost, zloba, křivda atd.), úzkosti, traumatické prožitky, špatné vztahy. Na nemoc nemusíme někdy čekat dlouho. Akutní silné negativní emoce způsobují akutní zdravotní potíže, emoční stres.

V praxi to vypadá např. takto: pán zvedal těžkou věc a způsobil si "housera - hexenšus", protože si myšlenkami oslabil bederní páteř. Půl roku mu totiž hrozí propuštění z práce, protože firma potřebuje snížit náklady. Má vysoké splátky hypotéky a zaobírá se myšlenkami, co bude dělat a zda sežene práci.

Bederní páteř, nám totiž říká: "Co vše si nakládáte na svá bedra? Nakládáte si jen to, co zvládáte a musíte, nebo si nakládáte samy daleko více než je zdrávo?" Tato část zad je přímo spojena s finanční stránkou života. Pokud jste se svou finanční situací nespokojeni, máte za to, že vás v práci špatně platí, nebo se bojíte, že nepřiměřeně utrácíte a tyto myšlenky vám nedají pokoj, může se to projevit v bederní oblasti a spodní části zad.  Jak naznačuje název mých stránek "Cesta ke zdraví", snažím se klienty opravdu vést ke zdraví. Neprovádím jen klientem vybranou terapii či masáž, ale začínám vstupním pohovorem. S klienty mluvím i o jejich životě, problémech, o všech minulých i současných nemocech či obtížích a hledáme příčiny. Tomu se říká psychosomatika. Pokud chcete vědět více, podívejte se na podrobný článek "Naše těla zobrazují to, co prožíváme..."

Kromě zjišťování příčin nemocí se zaobírám i dalšími  běžnými tématy jako např.:

  • proč mám problémy v partnerství
  • proč si nemohu najít partnera
  • proč si nemohu najít práci
  • proč mám problémy s dětmi
  • proč mám problémy s otěhotněním
  • proč mám problémy s nadváhou
  • proč mám nedostatek financí
  • proč si nevěřím a podceňuji se atd.

Když zjistíme příčiny problémů, pak je třeba začít postupně dělat změny v postojích nebo vztazích. I s tím klientům pomáhám...

 

Chcete i Vy zjistit proč máte nějaké zdravotní problémy či problémy v životě, stačí se objednat viz kontakt.