776 883 404

Zjišťování příčin nemocí a zdravotních problémů

Nemoci nevznikají jen na tělesné rovině např. zvedal jsem těžkou věc, a proto jsem si způsobil "housera - hexenšus" nebo jsem starší a opotřebovaný, proto mám vysoký krevní tlak nebo bolavá kolena apod.

Ač se nám to nezdá, nemoci vznikají vždy na základě psychického rozpoložení. Na nemoci si  totiž zakládáme nepozorovaně. Je to otázka měsíců, roků, někdy i desítek let. Ovlivňují nás negativní emoce (strach, lítost, zloba, křivda atd.), úzkosti, traumatické prožitky, špatné vztahy. Na nemoc nemusíme někdy čekat dlouho. Akutní silné negativní emoce způsobují akutní zdravotní potíže.

V praxi to vypadá např. takto: pán zvedal těžkou věc a způsobil si "housera - hexenšus", protože si myšlenkami oslabil oblast bederní páteře. Půl roku má strach, že ho propustí, proslýchá se, že se jeho zaměstnavateli příliš nedaří...  To spouští další myšlenky: Co budu dělat? Seženu práci? Budu zvládat splácet hypotéku?

Každá oblast těla nám něco říká...

Bederní páteř nám říká: "Co vše si nakládáte na svá bedra? Nakládáte si jen to, co zvládáte a musíte, nebo si nakládáte samy daleko více než je zdrávo?" Tato část zad je přímo spojena s finanční stránkou života. Pokud jste se svou finanční situací nespokojeni, máte za to, že vás v práci špatně platí, nebo se bojíte, že nepřiměřeně utrácíte a tyto myšlenky vám nedají pokoj, může se to projevit v bederní oblasti a spodní části zad.  

Jak naznačuje název mých stránek "Cesta ke zdraví", snažím se klienty opravdu vést ke zdraví. Neprovádím jen klientem vybranou terapii či masáž, ale začínám vstupním pohovorem. S klienty mluvím i o jejich životě, problémech, o všech minulých i současných životních situací, nemocech a hledáme příčiny. Tomu se říká psychosomatika. Pokud chcete vědět více, podívejte se na podrobný článek "Naše těla zobrazují to, co prožíváme..."

Když zjistíme příčiny problémů, pak je třeba začít postupně dělat změny v postojích nebo vztazích viz osobní rozvoj, se kterým pomáhám, více se rozepisuji na svém webu KURZ OSOBNÍHO ROZVOJE PRO JEDNOTLIVCE I FIRMY

Zjišťování příčin životních problémů

Kromě zjišťování příčin nemocí se zaobírám i dalšími  běžnými životními situacemi jako např.:

  • proč mám problémy v partnerství
  • proč si nemohu najít partnera
  • proč si nemohu najít práci
  • proč mám problémy s dětmi
  • proč mám problémy s otěhotněním
  • proč mám problémy s nadváhou
  • proč mám nedostatek financí
  • proč si nevěřím a podceňuji se
  • proč zažívám šikanu či problémy na pracovišti atd.

Všechno souvisí s tím, co jsme prožívali od útlého dětství, co se dělo v rodinném prostředí nebo co se dělo v MŠ, v ZŠ. Mohli jsme vidět hádky, řešení problémů alkoholem, jen rodič mohl být více dominantní, nepochválili nás, nevěřili nám, ve škole jsme zažili šikanu či posměch za brýle, postavu... Také jsme mohli být hodně nemocní, izolovaní od vrstevníků, v rodině nebyly peníze a mnoho dalších situací... To všechno nás ovlivnilo, zapsalo se do nás jako emoční rovnice a podobné situace si přitahujeme stále dál, i když bychom si přáli úplně něco jiného.

Pomohu Vám rozklíčovat, proč se Vám dané problémy dějí.

A jak jsem již psala výše u zjišťování příčin nemocí... Když zjistíme příčiny problémů, pak je třeba začít postupně dělat změny v postojích nebo vztazích viz osobní rozvoj, se kterým pomáhám, více se rozepisuji na svém webu KURZ OSOBNÍHO ROZVOJE PRO JEDNOTLIVCE I FIRMY...

 

Chcete i Vy zjistit proč máte nějaké zdravotní problémy či problémy v životě, stačí se objednat kontakt.

 

PRACUJI I ON-LINE (provádím terapie přes Skype, Messenger, Google meet, či cokoliv na čem se domluvíme)