776 883 404

O mně

Vítejte na mých stránkách. Jmenuji se Jitka Volencová a narodila jsem se 14. října 1975.

Vzdělání a profese

Už od základní školy mě přitahovalo tajemno, esoterika a léčitelství. S babičkou jsem kvůli tomu o prázdninách chodila trhat bylinky a ve škole jsem několik let chodila na zdravotnický kroužek. Po „základce“ jsem šla na Střední zdravotnickou školu. A jelikož mě bavila fyzika a chemie, zvolila jsem obor zdravotní laborantka. Ve svém oboru jsem po střední škole pracovala 5 let. Poté se mi naskytla příležitost převzít obchod s vodními filtry. Mezi mými klienty byl i lékař, který mne přivedl k alternativní medicíně v podobě odborných přednášek a k bylinným přípravkům, které jsem zařadila do sortimentu mého obchodu. Později se na trhu objevila nová firma s velkou sítí svých podomních prodejců nabízející vodní filtry, a tak jsem přestala prosperovat. Podařilo se mi sehnat práci v bankovním sektoru, kde jsem pobyla 5 let a kvůli velké vytíženosti jsem utlumila svoje vzdělávání v alternativní medicíně. Pak již jen rodičovská dovolená…

Soukromí a osobní růst

Mé dětství nebylo příliš šťastné. Objevovaly se u mě kvůli tomu stavy úzkosti, nízké sebevědomí apod., které se přenesly až do dospělosti. Ve 20 letech jsem se cca 3 měsíce léčila i antidepresivy. Psychiatrička mne odeslala k psycholožce, aby mne naučila životní situace zvládat, ale sezení příliš přínosná nebyla. Krátce na to jsem se ale dostala k různým psychologickým knihám a knihám ohledně osobního růstu, které již efekt měly a postupně měnily můj pohled na život. V průběhu let jsem nezůstala jen u knih, ale zúčastnila jsem se i několika vzdělávacích kurzů – pro představu např. osobní hodnoty a integrita, Silvova metoda a jiné.

Kromě psychických problémů jsem měla i chronické zdravotní problémy. Od dětství jsem docházela k lékařům a na rehabilitace, ale vyléčení jsem se nedočkala. Vše se změnilo tehdy, když jsem si pořídila vodní filtr do domácnosti a zlepšila pitný režim. Jen tím zmizela polovina zdravotních problémů a další část se velmi zlepšila díky užívání bylinných preparátů od výše zmíněného lékaře zabývající se i alternativní medicínou. Kvůli těmto zkušenostem jsem pochopila, že klasičtí lékaři řeší pouze následky, ale ne příčiny různých nemocí a často se jim následky nemocí ani léčit nedaří.

Studio „Cesta ke zdraví“

Ve svých 31 letech jsem se teprve rozhodla se svým manželem pro dítě. Syn Lojzík se nám narodil o dva měsíce dříve. Bohužel měl cca do roka problémy s trávením potravy, váhově příliš neprospíval a objevil se i ekzém. To byl pro mne impulz, abych se začala opět intenzivně vzdělávat v alternativní medicíně a zabývat se zdravou stravou. Zdravotní stav se zlepšil, ale po nástupu do MŠ se zase rapidně zhoršil. Začala jsem spolupracovat s odborníkem zabývající se čínskou medicínou. Dále jsme chodili na alternativní terapie, prováděli jsme dechová i jiná cvičení a mnoho dalšího. Kromě domácího samovzdělávání jsem opět začala chodit na různé přednášky a kurzy ohledně osobního růstu i alternativní medicíny. Vystudovala jsem i tříletou školu se specializací na osobní rozvoj. 

Od svých 20 let se mi život pomalu zlepšoval v psychice i ve zdraví, ale největší posun v mém životě nastal po narození našeho syna. Nakonec jsem svým i synovo nemocem a také životním problémům vlastně vděčná, neboť právě díky nim jsem pochopila, proč se mi vše stalo a co jsem dělala špatně. Pochopila jsem i to, že pokud chci synovi pomoci, musím pracovat i na sobě. Jak jsem se zlepšovala já, zlepšoval se i syn a přesto, že s manželem nemáme mezi sebou problémy, cítím zlepšení i v manželství. Je to krásná nekončící cesta - opouštím  staré nefungující vzorce chování, pracuji s podvědomím a mnoho dalšího. Díky tomu jsem objevila nové alternativní způsoby, které jsou úžasné v tom, že léčí nemoci, fyzické i psychické problémy najednou např. jde o kraniosakrální terapii. Ráda se s Vámi podělím o mé znalosti a poznatky.

I Vy můžete s mou pomocí zlepšit svůj život, pokud se ve svém životě necítíte plně šťastni či prožíváte dlouhodobou nepohodu nebo máte jakékoliv zdravotní obtíže. O jednotlivých druzích terapií, masáží a dalších službách najdete podrobné informace v levém panelu.